Menu Close

Kas yra psichologija?

Žodis „psichologija“ kilęs iš dviejų senovės graikų kalbos žodžių: „psicho“ – siela  arba protas ir „logos“ – mokslas. Verčiant pažodžiui, „psichologija“ reiškia „mokslas apie sielą“ arba „mokslas apie protą“.

Šiuolaikinėje visuomenėje psichologiją galima apibūdinti kaip mokslą, tyrinėjantį žmogaus elgesį, mintis, emocijas ir protinius procesus. Tai plati sritis, siekianti suprasti, kaip mes mąstome, jaučiamės, elgiamės ir sąveikaujame su aplinka bei kitais žmonėmis.

Galbūt pastebite, kad kartais jaučiatės liūdni ar susirūpinę be aiškiai suprantamos priežasties. Psichologija gali padėti suprasti, kodėl taip jaučiatės, ir atrasti būdų, kaip jaustis geriau. Tai gali būti naudinga bet kuriame gyvenimo etape, ypač kai susiduriame su naujais iššūkiais, tokiais kaip sveikatos problemos, artimųjų netektys ar kiti pokyčiai gyvenime.

Psichologija gali padėti mums geriau suprasti save ir kitus, stiprinti santykius su šeima ir draugais, įveikti stresą bei mėgautis gyvenimu. Net jei kartais jaučiame, kad situacija atrodo be išeities, psichologija gali parodyti kelią į geresnę savijautą.

Domėjimasis psichologija ar psichologas patys savaime nėra visagaliai receptai, kurie išspręs mūsų sunkumus. Savo gyvenime pagrindiniai herojai esame mes patys. Darbas su psichologu ar domėjimasis psichologija gali padėti atrasti efektyvesnių įrankių norint palaikyti gerą psichinę sveikatą, didinti savo psichologinį atsparumą bei geriau suprasti save.

Skip to content