A. de Saint-Exupéry „Mažasis princas“
Istorija apie mažąjį princą, atvykusį iš mažytės tolimos planetos ir smalsiai žvelgiantį į viską, kas vyksta aplink, paliečia tiek vaikų, tiek suaugusių skaitytojų širdis. Knygoje keliami svarbūs egzistenciniai klausimai, paprastai dėstomas filosofinis požiūris į gyvenimą, aukštinamas gerumas, atvirumas, draugystė, rūpestis artimu, gebėjimas žvelgti į tai, kas iš tiesų svarbu.
David D. Burns „Geros nuotaikos vadovas“
Šioje knygoje autorius daugiausiai kalba apie vieną iš svarbiausių sėkmingo gydymo sudedamųjų dalių – pagalbą sau. Ši knyga gali padėti atpažinti nuotaikų kaitos priežastis, išmokys pozityvaus mąstymo, padės įveikti kaltę, paprasčiau priimti kritiką, atsikratyti priklausomybės meilei ir pripažinimui, taip pat pakelti pasitikėjimą savimi ir tiesiog pasijusti geriau.
Viktor E. Frankl „Žmogus ieško prasmės“
Šią knygą sudaro dvi dalys: pirmoji – tai psichologo išgyvenimai fašistinėse koncentracijos stovyklose, tarsi atsakymas į klausimą, kaip žmogus gali ištverti tokiomis nežmoniškomis sąlygomis. Antroje dalyje autorius apžvelgia savo pažiūras į psichoterapiją, tarsi atsakydamas į klausimą: o kas gi gali žmogui padėti ištverti kasdienybę? Knygoje suformuluoti ir trys svarbiausi logoterapijos principai: 1) gyvenimas yra besąlygiškai prasmingas; 2) kiekvienam žmogui būdingas prasmės siekimas, kuris yra svarbiausias gyvenimo variklis; ir 3) kiekvienas žmogus laisvas pasinaudoti galimybe atrasti prasmę ar ne.
Inga Juodkūnė „Rytoj vėl patekės saulė“
Remdamasi asmenine patirtimi autorė aprašė vidinę žmogaus kovą su depresija, siekį ir užsispyrimą gyventi kiekvieną akimirką renkantis būti, o ne grimzti į prarają.
Jarem Sawatsky „Šokis su drambliais“
Knygoje rasite:
- paprastų praktinių veiksmų, kurie paguos širdį ir įkvėps gyvybės naujai perspektyvai;
- kupinų humoro (o kartais ir griebiančių už širdies) pasakojimų apie autoriaus kelionę ieškant savęs ir stebinantį jo šeimos rūpestį;
- daug būdų, kaip pasitikėti savimi, net jei buvote sukrėstas iki sielos gelmių;
- naują požiūrį, kaip paversti skausmą kitais jausmais ir sielai suteikti atgaivos;
- praktinių priemonių, padedančių susidoroti su, regis, nenugalimomis baimėmis, ir dar daug kitų dalykų
Ronald D. Siegel „Sąmoningumo ugdymas Mindfulness. Sąmoningai patirkite ir priimkite dabarties akimirką“
Knygoje pateikiamas aiškiai struktūruotas, nesudėtingai pritaikomas ir reikšmingai gyvenimo kokybę gerinantis veiksmų planas visiems, kurie nori išmokti nuraminti protą, įsigyventi į šią akimirką ir be baimės pasitikti kasdienius iššūkius. Stresas, įtampa ir nuovargis, problemos, iššūkiai ir nusivylimai… Ši neišvengiama kasdienybės dalis dažnai turi lemiamos reikšmės mūsų savijautai. Pakeisti nepakeičiamų dalykų negalime, tačiau galime sąmoningai pasirinkti, kaip priimame šią akimirką ir tai, kas su mumis vyksta. Išbandydami, kasdien praktikuodami ir įvaldydami sąmoningumą galime reikšmingai pagerinti savo gyvenimo kokybę.
Jack Canfield, Mark V. Hansen „Atgaiva sielai. 101 istorija, kuri atvers širdį ir atgaivins dvasią“
Tai puikių istorijų rinkinys, priverčiantis žmogų į savo gyvenimą pažiūrėti iš naujo. Kiekviena jų mumyse dar kartą pažadina norą pažinti žmogų ir bando mums pasakyti, kad meilė, drąsa ir užuojauta gali būti ir mūsų pačių gyvenimo istorijos dalis.
J. Kabat-Zinn „Kūno ir proto išmintis“
Stresas eikvoja mūsų energiją, kenkia sveikatai ir net gali sutrumpinti gyvenimą. Jis sukelia nerimą, depresiją ir ligas. Šioje klasika tapusioje novatoriškoje Jono Kabat-Zinno knygoje „Kūno ir proto išmintis“, parašytoje pagal garsiąją dėmesingu įsisąmoninimu pagrįstą streso mažinimo programą, mokoma, kaip pritaikyti mediciniškai įrodytus proto ir kūno tyrimo metodus kovojant su stresu, siekiant didesnės kūno ir proto pusiausvyros, geros savijautos ir sveikimo. Atliekant šias dėmesingumo įsisavinimo praktikas kiekvieną dieną, galima išmokti valdyti lėtinį skausmą, paskatinti optimalų gijimą, sumažinti nerimą ir panikos pojūtį, pagerinti bendrą gyvenimo kokybę, santykius ir socialinius ryšius. Tarptautinis bestseleris „Kūno ir proto išmintis“ skirtas visiems, kurie stengiasi gyventi sveikiau mūsų skubančiame pasaulyje.
Marshall B. Rosenberg „Nesmurtinis bendravimas“
Kas yra „smurtinis“ bendravimas?
Jei žodis „smurtinis“ reiškia žeidžiantį ar žalojantį elgesį, tuomet daugumą mūsų bendravimo būdų – kitų žmonių teisimą, patyčias, išankstinį nusistatymą dėl rasės, kaltinimą, rodymą pirštu, diskriminavimą, kalbėjimą nesiklausant, kitų ar savęs kritikavimą, pravardžiavimą, piktas reakcijas, politinės retorikos naudojimą, vertinimą, kas yra geras ar blogas, teisus ar neteisus – iš tiesų galėtume pavadinti smurtiniu bendravimu.
Kas yra nesmurtinis bendravimas?
Nesmurtinis bendravimas sieja keturis dalykus:
- Nesąmoningumas: principus, padedančius gyventi gailint, bendradarbiaujant, drąsiai ir autentiškai.
- Kalbą: suvokimą, kaip žodžiai suartina arba atitolina.
- Bendravimą: žinojimą, kaip prašyti to, ko norime, kaip išgirsti kitus, net jei nesutariame, ir kaip siekti visiems tinkamų sprendimų.
- Įtakos priemones: dalijimąsi galia su kitais, o ne galios naudojimą prieš kitus.
Nesmurtinis bendravimas mums padeda įgyvendinti tris dalykus:
- Ugdyti gebėjimą gyventi, kai galime rinktis, matome prasmę ir jaučiame ryšį.
- Užmegzti empatišką ryšį su savimi ir kitais, kad santykiai teiktų daugiau pasitenkinimo.
- Dalytis ištekliais, kad visi galėtų gauti naudos.